Aslan Burcu 2012 Yorumu

*YENİ ADIMLAR

Uranüs-Koç burcu seyri, geçtiğimiz yıla oranla sizleri yenilikler konusunda bu yıl daha fazla destekleyicidir. Yepyeni bir sayfanın önünüzde aralanmaya başladığını biliniz. Yaratıcı yönlerinizi, farklılıklarınızı ortaya koyabilmenizde destekçinizdir. Böylece evrensel dersiniz gereği hiç kimse sizi alkışlamasa da kendi yolunuzu kendiniz cesaretli çizebilirsiniz. Uranüs sayesinde güç kazanan Aslan, önümüzdeki yedi yıllık süreçte hem yaşama bakış açısı hem de kişisel gelişimi adına ivme kazanmış olacaklar. Bu gelişim kimi zaman inanç sisteminizle alakalı konularda yeniden gözden geçirme anlamına geldiği gibi, eğitim hayatınızdan tutun da, mesleki uzmanlığınıza kadar geniş bir yelpazede yaşanacak değişimlerin de göstergesidir. Özellikle yurtdışı bağlantılı veya başka bir şehre yerleşme anlamında size sürprizler yaşatabilecek Uranüs Koç burcu seyir kendi doğrularınız ve isteklerinize göre yeni adımlar atabilirsiniz.

*MESLEKİ GELİŞİM FIRSATLARI

11 Haziran tarihine kadar Boğa burcunda seyrine devam edecek Jüpiter, mesleki konularda gelişme, iş fırsatlarıyla karşılaşma, toplumsal anlamda yerinizi belirleme ve sağlamlaştırma anlamında etkili bir yansımadır. Jüpiter astrolojik olarak karşımıza çıkacak fırsatların göstergesidir. Sizler açısından tabii ki bu fırsatlar hem aşk hayatınız hem de iş yaşamınızla ilgili mevzularda görülür. Burcunuz ile mücadeleci bir görünüm yapacak olan Jüpiter abartıdan kaçılması, inatçılıktan uzak durulması, gelişime açık olunması gerekliliğini işaret eder ve böyle olunması halinde fırsatları yerinde ve zamanında kullanabileceğimizi simgeler. Yıl içinde diğer gezegenlerle olan olumlu görünümleri fırsat zamanlarını işaret eder. Jüpiter aşk evinizin yöneticisi olması sebebiyle ilişki konusunda da yardımcınızdır. Zorlu işleri sabırla yapmak, ne yaptığınızdan emin olmak, kararlıkla ilerlemek size mesleki konularda yarar sağlayıcıdır. Bazen iş hayatındaki mücadeleler abartılı reaksiyonlara sebep olabilir. Sakin, pratik ve sabırlı olmakta yarar vardır.

*ÇIKARLARINIZIN FARKINDA OLMAK

3 Şubat 2012 itibariyle Neptün Balık burcunda seyrine başlayacak. Yaşam, ölüm, bilinmeyen esrarlı konuların ilginizi çekeceği bu dönemde para konusunda çok dikkatli olmak lazım. Çünkü para beklemediğiniz bir zamanda geldiği gibi, aynı şekilde elinizden uçup gidebilir. O nedenle kimlerle para ilişkiniz varsa dikkatli olmakta fayda var. Evliliğin cinsel yönü, bu etki altında kimi zaman gerçek dışı fanteziler yaşatabilir. Özellikle eşiniz mali kazancı sizin için çoğu zaman bir kurtarıcı gibi gelebilir. Sezgilerinizin gücü son derece yüksektir. Yaşanabilecek olayları önceden hissedebilirsiniz. Para konularında kime ne verdiğinizi ve kimden ne aldığınızı çok iyi yapınız. Neptün yanılsama gezegenidir. Kişi bu etki altında her şeyi kendi bakış açısıyla değerlendirmekten yanadır. İlişki ve maddi konularda bazı insanlar hayal kırıklığı yaşatabilir. Çıkarlarınız konusunda akıllıca hareket etmek en doğrusudur. Boyunuzu aşan borçlar altına girmeden önce çok iyi düşünmek gerekir.

* DENGELİ ve GERÇEKÇİ DÜŞÜNMEK

5 Ekim 2012 tarihine kadar Satürn-Terazi burcu seyri devam edecek. Bu geçiş, gerek çalışma evinizin yöneticisi olması gerekse kardeşleriniz, büyüklerinizle alakalı konularda alınacak yeni sorumlulukların işaretçisi olması sebebiyle hayata daha ciddi bakmanızı sağlayıcıdır. Eğitsel konularda da etkili olacak bu enerji, yarım kalan eğitiminizi tamamlamayı veya devam eden eğitiminizde istikrarlı, disiplinli hareket etmenizi destekleyicidir. Etrafınızda olan bitene daha dikkatli bakacağınız bu enerji altında, kendiniz dışındaki dünyayı algılamayı öğreneceksiniz. Güven içinde yaşamak için çevrenizi yakından gözlemlemenin ne kadar önemli olduğunu anlayacak, her şey hakkında bilgi toplamaya çalışacaksınız. Dil gelişimi, iletişim, konuşma, yazma, başkalarıyla ortak düşünmeye çalışma bu transitin etkileri altında mümkündür. Meraklılık yüksektir ve bu durum kendinizi geliştirmeniz adına gayet faydalıdır. Çalışma hayatınızla ilgili mevzularda da etkili olacak bu enerji, yakın çevrenizden destek görmenizi, kardeş, amca, komşu, partner veya yakın birinin desteğini üzerinizde hissetmeyi, eğitmenlik ve ortak çalışmaları işaret edebilir. Eğitim hayatınızda geçen yıllara göre çok daha fazla mücadele verebilir fakat eskisine göre gayet başarılı olabilirsiniz. Büyüklerinizden destek görebileceğiniz bu dönemde, kendi kimliğinizi kaybetmeden eşit ilişkiler kurabilmeyi öğrenebilirsiniz. Eğer egonuza yenilik ve her şeyde ben demeye çalışırsanız bu süreçte zorluklar yaşamanız mümkündür. Yer değiştirme ve nakil yoluyla başka bir ortamda çalışmanın işareti olabilecek bu enerji, yerleşik düzenden evlilik, iş, zorunluluk veya sorumluluklar nedeniyle uzaklaşabilirsiniz. Fakat çevrenizin desteği ve güçlü kişilerin yardımı sayesinde bu durumu kolayca atlatabilirsiniz. Bu dönemde önemli olan yakın çevrenizle iletişiminizi güçlendirmek, uyumlu ve dengeli ilişkiler kurmak, sorumluluklarınızın farkında olmak, bilgilenmeye önem vermek, paylaşımcı davranmaktır.

7 Şubat-25 Haziran 2012 tarihleri arasında Satürn geri harekette olacaktır. Bu tarihler arasında mali ve işle alakalı sorunlarınız artabilir, yazılı belgelere, senetlere ve kontratlara dikkat etmek gerekir. İletişim problemleri, yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Yakın çevrenizdeki kişilere dikkat etmeniz, sırlarınızı iyi korumanız gerekebilir. Ulaşım, taşımacılık, eğitim hayatı, basın ve yayın gibi alanlarda mücadele verebilirsiniz. Sakin olmanız, sistemli ve disiplinli hareket etmeniz, uzlaşıdan yana olmanız, eksiklerinizi ve durumları gerçekçi bir şekilde gözden geçirmeniz faydalıdır.

*YENİLİK HEVESİ

11 Haziran itibariyle İkizler burcunda seyrine başlayacak Jüpiter, kendinizi yetenekleriniz doğrultusunda kararlı bir şekilde bir alanda yönlendirmeniz halinde yeni çevrelerde kendinizi ifade edebilirsiniz. Sizinle aynı düşüncede olsun veya olmasın birçok insanla tanışabilirsiniz. Sözgelimi sporla uğraşmak, yazı yazmak, iletişim mesleklerinde başarılı olmak, reklamcılık, gazetecilik, editörlük, düşündüklerinizi yazıya dökerek kitlelere ulaşmak anlamında şansınız yüksektir. Bu dönemde kimileriniz gerçek isminiz dışında bir takma ad(mahlas) kullanabilir. Bununla tanınabilirsiniz. Her türlü ortama girip çıkmaktan hoşlanırsınız. Günümüz internet dünyasında artık birçok kişi satış, pazarlama alanlarında birçok kullanıcıya kolaylıkla ulaşabiliyor. Bazılarınız bu etki altında yıllardır sürdürdüğünüz alan yerine farklı bir alanda kendinizi gösterebilirsiniz. Ancak tabii ki Jüpiter İkizler burcunda değişken bir enerji olduğu için böyle durumlarda çok akıllıca hareket etmekte yarar görüyorum. Çok yönlülük, esneklik, birçok bilgiyle donanma anlamında bu süreç hakikaten hızlı gelişmeleri işaret eder. Kişi her konuda bilgi sahibi olmaya çalışır, meraklılık ön plandadır. Ancak bir o kadar da çabuk sıkılabilir. Bu dönem size yeni bir çevre ve yeni arkadaşlıklar edinmenizde yararlıdır. Hatta bu arkadaşlıklar bir aktivite, faaliyet yoluyla kurulabilir. Jüpiter-İkizler burcunda ilerlediğinde Merkür transitleri gayet önemli hale gelir. 26 Haziran-15 Temmuz ve 8 Ağustos-1 Eylül tarih aralıkları Merkür-Aslan burcu seyri sizin kendinizi sosyal faaliyetler anlamında güçlü bir şekilde ifade etmeniz, Jüpiterden aldığınız destekle ilgili olduğunuz alanlarda girişimde bulunmanız kolaylaşır. Benim bu süreçte size tavsiyem, ne olursa olsun gerçek bilgiye ulaşmanız, olur olmaz kişilerden duyduklarınıza çabucak inanmamanız, kararlı azimli bir şekilde ilerlemek istediğiniz alanda çalışmanızdır. Sürekli fikir değiştirmek, bir konuda araştırmadan etmeden uygulamalarda bulunmak dönemin olumlu anlamda değerlendirmemenize yol açabilir. 4 Ekim 2012 sonrası Jüpiter İkizler burcunda geri harekete geçecek. Bu dönem süresince hem ilerlediğiniz konularda tekrar bir gözden geçirmede bulunmalı hem de bundan sonrası adına neler yapmayı hedefliyorsunuz bunlar üzerinde araştırmada bulunmalısınız. Geri hareket döneminde ani karar değişikliklerinde bulunmak sakıncalıdır. Aşırı yayılmaktan, gereksiz işlerle uğraşmaktan, sonu olmayan işlere kalkışmaktan uzak durmalısınız. Görüştüğünüz insanlara da dikkat etmekte yarar var. Gereksiz sözler vermekten kaçınınız.

*DERİNLERDEYİM, KENDİMİ ARIYORUM

5 Ekim 2012 tarihi itibariyle Akrep burcunda seyrine başlayacak Satürn öncelikle kendi iç dünyanızın derinliklerini, bu tarihe kadar yaşadıklarınızı, biriktirdiklerinizi derinlemesine gözden geçirme zamanıdır. Ayrıca son 7-14-21 veya 28 yıl önce yaşanmış önemli deneyimleri bu tarih sonrası şöyle bir hatırlayınız. Nerelerde bocalamış hangi engellerle baş etmek zorunda kalmıştınız. Eğer 5 Ekim tarihine kadar, dengeleri yerli yerine oturtmuş, problemleri çözümlemiş, ne yapacağınızı kafanızın içinde belirlemişseniz Satürn-Akrep burcu geçişinde pek yorulmazsınız, kendinize bir dünya kurarsınız. Yok, eğer hala birileri hayatınıza müdahalede bulunuyorsa, aileniz, ilişkiniz, yuvanızdaki şartlara boyun eğiyor ve hatta özveride bulunuyorsanız, biliniz ki bütün bunlarla iki misli uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Satürn çözülmemiş önünüze getirir koyar, siz bir çözüm bulana kadar da yakanızı bırakmaz. Ben bu geçişin 2012 yılı değil ama 2013 itibariyle gayet önemli olacağını düşünüyorum. Bu sürecin başlamasıyla benim size tavsiyem, sizi derinden derine üzen, yoran hatta kendinizden bile uzaklaştıran, kaygı yaratan ne varsa bunlardan kurtulmaya çalışın. Çünkü bunları siz elemezseniz, siz hayatınızdan çıkarmazsanız emin olunuz ki, bunlar iki misli daha yükle üzerinize biner. Kendinize öyle bir dünya kurun ki, artık birilerinin eli, parmağı içinde olmasın. Siz iç dünyanızda neyi bastırıp veya gereksiz yere neyi kurcalayıp durursanız emin olunuz ki, bu süreçte bunlar sizi bir kurt gibi içten içe kemirmeye başlar. Sorumluluklar artar, ailenizle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz, birileri evinize müdahalede bulunur. Kısaca sürekli ayıkla pirincin taşı hali. Lütfen bu süreçten başlamadan sağlıklı bir şekilde şöyle bir derinlemesine gözden geçirin ve huzur bulmak için, huzursuzluk yaratan ne varsa bunları kimsenin baskısı altında kalmadan hayatınızdan çıkarın. Çıkarın ki, kendinize ve hayata gülümsemeniz kolay olsun.

*Güç sahibi olmanın dayanılmaz çekiciliği

2024 yılına kadar etkili olacak Pluto Oğlak burcu seyri geçtiğimiz yıllardan bu yana bildiğimiz tanıdık bir enerji. Astrolojik yapısı gereği son derece ağır ilerleyen Pluto kimi yıllar ve kimi aylarda gündelik iş hayatınız veya aktiviteleriniz, sağlığınız, birlikte çalıştığınız insanlar, hizmet ettiğiniz kişilerle ilgili konularda sizi yeniden yapılandıracak, dönüşüm adına baskıda bulunacak değişime gönüllü olmanız halinde size güçlü bir yaşam kurmanız adına destek olacaktır. Bu süreçte siz Aslanlar, öncelikle sorumluluklarınıza sahip çıkmak durumundasınız. Verimli bir iş yaşamı veya günlük yaşamınızda huzur, güvenlik bulabilmeniz için her şeyden önce kendinizi geliştirmek ve eksik yanlarınızı tamamlamak zorundasınız. Siz bunları kabul etmedikçe, ruhsal olarak baskılar yaşayabilir, sağlık olarak zorlanabilir, mutsuz ve doyumsuz bir yaşam sürebilirsiniz. Başkalarına hizmet veren bir sektörde görev alabilir ya da siz bu yolu seçebilirsiniz. Hayat şartlarınız ve inandığınız değerler nedeniyle genel olarak insanlara yardımcı olmak ve onlara destek olmak içinizden gelen bir dürtü olabilir. Yaşamınızla ilgili genel olarak köklü değişimlerin yaşandığı alan iş hayatınızdır. Bütün bunlar oluşurken çevrenizde bulunan, birlikte çalıştığınız kişilerle bir takım güç mücadeleleri yaşanabilir. Onlar kendi fikirlerini kabul ettirmekten yana davranabilirler ve bu durum sizin üzerinizde yoğun bir baskı oluşturabilir. Yer almakta olduğunuz hizmet sektöründe yıllarca rakiplerinizle mücadele vererek güçlü olmayı öğrenebilir, bir ustanın yanında yetişerek hayatınızı kazanabilir, emek sarf ederek işinizi en iyi şekilde öğrenmek adına güç sarf edebilirsiniz. Bu sürecin başlamasıyla birlikte sağlığınıza son derece dikkat etmeli, sigortalı iş yerlerinde çalışmalı veya durumunuz varsa özel sağlık sigortanızı yaptırmalısınız. Gerilim, stres konusunda eskiye oranla şimdi daha dikkatli olmalı ve kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Bütün bunlara dikkat etmeniz halinde son derece olumlu bir dönem geçirerek, yepyeni bir hayatın içinde huzur dolu yaşayabilirsiniz.