Fiyatlarda indirim yapılması isteğine yanıt Örneği

Fiyatlarda indirim yapılması isteğine yanıt 
Dear (Mektubu yazdığımız kişinin soyadını buraya yazın)

This letter is in response to your inquiry regarding our flexibility in the discount rate we offer for early
settlement of accounts.
 
Our established discount is 2% of the total invoiced amount when payment is received within 10 days of delivery. This figure is not one that has been arbitrarily chosen, but is based on cost, overhead and profit. To increase this discount rate for all of our accounts would seriously jeopardize our firm and to increase the rate for an individual account would be both unfair and unethical. I believe that you will find that the 2% discount rate we offer our customers is standard in the industry.

We consider you a most valued customer and hope that you can appreciate our position in this matter. If we are able to accommodate you in any way that is within our company policy, we will be most happy to do so.

  
Türkçe açıklaması
Sevgili (Mektubu yazdığımız kişinin soyadını buraya yazın)

Bu mektubu, şirketinizle bizim aramızdaki ilk hesabın oluşturulma sürecinde belirlenen fiyatlarda indirim yapılması talebinize cevaben yazıyoruz.

Şirketimizde uyguladığımız indirim oranı, malın tesliminden itibaren 10 gün içinde ödemenin yapılması durumunda yüzde 2’dir. Bu indirim oranı, karşılıklı olarak iki tarafı da memnun etmek amacıyla değil, maliyetler ve kar dikkate alınarak oluşturulmuştur. Bütün müşterilerimiz için uygulanan bu oranı artırmak şirketimizi tehlikeye sokar; tek bir şirket için oranı artırmak ise etik ve adil bir davranış olarak görünmemektedir. Araştırdığınızda, sektördeki diğer şirketlerin de yüzde 2’lik indirim oranını uyguladığını göreceksiniz.

Sizi, değerli müşterilerimizden biri olarak görüyoruz. Umarız, indirim konusundaki tavrımızı anlayışla karşılarsınız. Şirket politikamız kapsamındaki uygulamalarla, sizi başka bir şekilde memnun etmemiz mümkünse, bildirmekte tereddüt etmeyin.