yazısıyla ilgili birçok yorum ve soru soruldu. Bu soruların başında da, ‘msn şifremi unuttum’ veya ‘msn şifrem hacklendi nasıl geri alabilirim’ yer alıyor. Bu konularda bişeyler yazmadan evvel arama motorlarından aldığım istatistiklere baktığım zaman garip bir görüntü ortaya çıkıyor. Msn konusunda bilgi almak için siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin büyük çoğunluğu, ‘msn hack’ ve ‘msn nasıl hacklenir’ diye aratıyor. Başkalarının msn’ini almak için devamlı arayış içinde olan bir grupla karşı karşıyayız. Aldıkları msn’le övünen ve bunları kontör istemekten tutun, banka hesap bilgilerini öğrenmeye çalışmak için kullanan çete halinde çalışan gruplar da bulunuyor. Yazının altında siteye erişen ziyaretçilerin arattığı anahtar kelimeleri yerleştiriyorum, oradan inceleyebilirsiniz.Gelelim msn / hotmail şifresi unutma konusuna. MSN, msn şifresini unutan kullanıcılarına iki seçenek sunuyor.
1-Kayıt esnasında seçtiğiniz alternatif email adresine yeni şifre emaili gönderimi,
2-Gizli soru ve bulunduğunuz ülkeyi doğru bilmeniz halinde, şifrenizi sıfırlama

Bu noktada esas, msn şifrenizin hacklenip hacklenmediğidir. Eğer msniniz başka birisi tarafından alındıysa,
-şifreniz
-gizli sorunuz
-bulunduğunuz ülke ve doğum tarihi gibi kişisel bilgileriniz değiştirildiyse, şifrenizi MSN’in size sunacağı ‘şifremi unuttum’ seçeneklerinde geriye almanız çok zordur. Çok zor derken, alabilme ihtimaliniz %1 civarında… Eğer kayıt esnasında msn’den başka (örn: yahoo) email adresi belirttiyseniz, en kolay metod budur. Diğer email adresinizi verdiğiniz anda şifre oraya gönderilecektir ve onunla tekrar hotmail sayfasına gelip yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Gizli sorunuzu doğru cevaplayarak adresinizi geri almak istiyorsanız, hotmail.com ana sayfasındaki ‘Şifremi Unuttum’ (Forgot your password?) seçeneğini tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda, email adresinizi ve resim içinde verilen ve gözle bile okunması zor olan karakterleri tespit edip alttaki boşluğa yazmalısınız:
sifremi unuttum

Girdiğiniz karakterler doğru ise alttaki ekrana gelmelisiniz:
reset my password

Buradan ‘Provide account …’ seçeneğine tıklayıp, bulunduğunuz ülke ve seçtiğiniz gizli sorunun cevabını doğru olarak vermeniz gereken ekrana gelmelisiniz:
msn gizli soru

Eğer bu ekranda ülke ve gizli soru cevabını doğru verirseniz, şifrenizi sıfırlayacağınız ekran gelecektir. Orada yeni şifrenizi oluşturduğunuzda, mutlu sona ulaştınız demektir.

Yazıyı bitirmeden evvel, msn’inizin başka tarafından ele geçirilmemesi veya hacklenmemesi için alabileceğiniz 1-2 önlemden bahsetmek istiyorum. Bunlardan ilki, MSN’im hacklendi yazısına yapılan yorumlardan Bide Insanlar neden hotmailden mail alarak kendilerine MSN adresi oluşturmakta ısrar ederler anlamam. Oysaki yahoo.com veya diğer domainlerden alacağınız bir mail adresi ilede MSN adresine sahip olabilirsiniz.

Bence de teklif gerçekten çok mantıklı. Eğer hotmailden email adresini sadece msn kullanmak için açıyorsanız, bunu yahoo üzerinden yapmanız çok daha sağlıklı. Yahoo, hotmaile göre daha güvenli ve şifrelerin başkaları tarafından alınması daha zor.

Aynı yorumda şu öneriler de var:
MSN hesabınızı oluştururken başka mail adresi kullanmak (örn. adimsoyadim@yahoo.com) gizli sorunuzu ve yanıtını olabildiğince karmaşık ve daha sonra kendinizin hatırlayacağı şekilde belirlemek, ayrıca MSN de kişi listenizi export edebiliyor ve daha sonra başka bir zaman Import edebilirsonuz. Bunu zaman zaman yaparsanız MSN hesabınız eklendiğinde arkadaş listenizi başka bir MSN adresi alarak, yeni açtığınız hesabınızı Import edebilirsiniz. Böylece hesabınızın hacklendiğini arkadaşlarınıza duyurabilirsiniz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli bir noktada MSN görüşmleriniz sırasında kimseden dosya almamanızdır. Özellikle “Bak MSN Space ime nasıl olmuş gibi mesajlara kanmayın tıkladığnızda MSN adresiniz hackleniyor olabilir.

MSN’iniz hacklendiği zaman en hızlı ve etkin yapabileceğiniz arkadaş listenizin tamamına email atıp durumdan haberdar etmenizdir. Yeni adres aldığınız zaman eski arkadaşlarınızı listenize ekleyerek zararı en aza indirmiş olacaksınız. Bilgisayar ve internet kullanmaya yeni başladıysanız, bu önlemlere gerçekten çok önem vermelisiniz. Konular hakkındaki bilgi eksikliğinizi kötüye kullanmak isteyen birçok kişi olacaktır.

Kaynak: amerikadabirgun

6 Yorum. Yeni Yorum

sayın admin msn dün hacklendi nasıl alablirm geri bana msnden bişiler gönderdi o anda hackledi nasıl yaptı anlamdım yardımcı olurmusnuzz….?

Msn adresiniz Hack’lendiği zaman aslında yapcak fazla birşey yoktur , muhtemelen hackleyen kişi hemen bilgilerinizi değiştirmiştir.

Yapacağınız işlem Eğer bilgilerinizi değiştirmemişse ; şifre unuttum kısmından diğer posta belirttiyseniz sıfırlama gönderin yada gizli soru cevap kısmından şifrenizi değiştirin Eğer bu şekildede çözüm bulamadıysanız ; mail adresinizi ekleyin başka bir adresle mesaj gönderin mail adresinizin sizin için önemli oldunu belirtin geri vermesi için rica edin aksi halde geri alınmasının bir başka yöntemi bulunamamaktadır.

mrb admin fc.mi ve msn adresimi ulaşmıyorum napamam lazım

Önce Yanına Bir Bardak Su Al ve Pc’nin Yanına Geç . Msn Giriş Sayfasından Şifremi Unuttum Butonuna Tıkla Gerekli Adımları İzle Tabiki Bundan Önce Şifreni Görünen Bir Belgeye Yaz Acaba Klavyedemi Sorun Değilse Şifremi Unuttum Kısmından Bilgilerini Hatırlayabilirsen Gir Varsa Diğer Eposta Hesabın Ona Göndert Yada Gizli Soru cevap Yöntemiyle Dene Zaten Bundan Başka Seçenekte Yok Eğer Hack’lenmiş ise Zaten Yapan Kişi Bilgilerini Değiştirmiş Demektir.Aynı Şekilde Fc’dede Yap Muhtemelen E-posta İsteyecektir O Zaten Gitmişse Sıkıntıdasın Önce Suyu İç Sonra Arkadaşlarına Haber Ver Hack’eyen Bebe Yalan Yanlış Şeyler Yapmasın

mrb ben hotmail şifremi unuttum bilgileri sallamıştım ama face şifremi biliyorum feceme yeni şifre gönderebilirmisiniz veya faceme şifre gönderilmesi için ne yapmalıyım lutfen yardımcı olabilirmisiniz

malesef , eğer hotmail şifreni geri almak istiyorsanız 2 seçenek var birisi gizli soru cevap belirlediysen onla geri alabilirsin diğeride sıfırlamak için 2.bir e-posta belirdeysen onla aksi halde şifreni deneme yanılma yoluyla bulmanız gerek.

Menü