Rüyada Zırh Görmek

Rüyada Zırh Görmek;

1-Düşmandan korunmaya, Zırh örmek sağlam bir yapı yapmaya, Zırh giymek kaleye, bir yere amir olmaya;

2Zırh ticaret ve sanatta başarılı olmaya; Zırh yapan kimseyi görmek, güç ve çetin işleri kolaylaştıran kimseye, katılık ve kabalığı yumuşatmaya, bekar için evlenmeye, hakkı batıldan ayıran yöneticiye delalet eder.

3-Sizi her konuda destekleyecek, başınız her sıkıştığında yardım edecek dostlara sahip olduğunuzu işaret eder.

4-Zırh giymek sıkıntı ama zırhlı birini görmek önemli bir destektir.

5-Rüyada zirh görmek, düsmanindan korunmaya ve ondan sikinmaya delalet eder. Bir kimse rüyasinda zirh yaptigini görse, kendisi için emniyetli ve saglam bir mevki hazirlar. Kendi üzerinde bir zirh bulundugunu görmek, kendisinin emniyet ve muhafazada olduguna isarettir.

6-Zirh görmek ve giymek, emniyet ve düsmandan saklanma, kuvvet ve mal ile rizka yorumlanir, rüyada zirh giymek, büyük serefe ve emniyet içinde yasamaga isarettir. Rüyada bir evlada delalet eder.  rüyada zirh giyinen bütün kötülüklerden sakinir.

7-Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen zirh, düsmandan muhafazaya isarettir. Bir kimse zirh dokudugunu görse, kuvvetli bir ev yapar, insanin kendi üzerinde gördügü zirh, kaledir.

8-Kendisinin zirh giydigini gören kimse, kuvvetli bir sehir veya nahiyenin büyük bir memuru olur. isten atilmaktan emin ve üzüntüden kurtulur. Rüyayi gören tüccar ise, bulundugu ticaretten kendisine ait olacak fayda ve fazlaliga ve emniyette olmasina isarettir. 

9-Bazi tabirciler, bir kimse rüyada bir zirh giyse o kimse mal ve mülk elde eder. Zirh korkudan emin olmaga ve hanimin hayatina, mal ve menfaate isarettir. Zirh kadin için örtü veya kendisini koruyan kocadir.

10-Zirh devlet ve saltanata nail olmaktir. Rüyada giyilen zirh, yardimci erkek kardese, yahut sefkatli bir çocuga isarettir. Bazilan, zirh mal ve mülktür.