Türk Malı, Ezel karşısında ne kadar izlendi?

Show Tv’nin yeni komedisi Türk Malı iyi bir başlangıç yaptı. Ezel ve Arka Sokaklar gibi güçlü iki rakibin karşısında dizi,

3. sırayı alarak başarısını belli etti. Komedinin ünlü isimleri Şafak Sezer ve Binnur Kaya’nın başrollerini üstlendiği yapım, ilk haftada %8.40 reyting ve %19.18 share ile iddiasını ortaya koydu.

Günün birincisi ise değişmedi. Ezel, %12.79 izlenme oranı ve %28.73 izlenme payıyla en çok izlenen 100 program arasında 1. sırada yer aldı. Ezel’in Türk Malı karşısında izleyici kaybetmediğini hatırlatmakta fayda var. Türk Malı, Arka Sokaklar’ın izleyicisini bölmüş görünüyor. Geçtiğimiz hafta %26 share alan Arka Sokaklar bu hafta %23.50 share’a ulaşmış, %10.38 reyting alan dizi izleyicisinin bir kısmını show tv’ye kaptırmış.

Haneler yeni gününde ancak 30. sırada yer aldı, Yaban tiplemesiyle efsaneleşen program %2.89 reytinge razı oldu, izlenme oranında programın geç yayın saatinin de etkisi olduğunu belirtmekte fayda var.

AB grubunda Türk Malı, Arka Sokakları geride bıraktı. Show tv’nin kısa süreli tanıtımına rağmen ilgi gören dizi %9.18 reyting ve %22.11 share alarak Ezel’in ardından gün ikincisi oldu. Ezel’in hakimiyeti %34.33 share ve %15.14 reyting ile devam ederken, Ezel Ramiz Dayı’nın oğlu mu? merakı gelecek haftaki reytingleri de garantiledi.

Arka Sokaklar’ın %15.51 share aldığını ve ancak %6.80 reytinge ulaştığını da hatırlatalım. Benim Annem Bir Melek’in dün akşam yeni bölümünün yayınlanmadığını da belirtmekte fayda var.